פריזון

סיור וירטואלי בעקבות אמילי בפריז

במאמר הבא נספר את סיפורן של שתי דמויות שונות מאוד האחת מהשניה. הראשונה, היא אמילי, הדמות בסרט המפורסם של ז’אן פיר ז’אנה, הקולנוען הצרפתי שיצר, בשנת 2001, את הספר הצרפתי הנצפה ביותר בעולם. מהצד השני, נדבר על אמילי, הגיבורה האמריקאית מהסדרה האהובה של נטפליקס, אמילי בפריז. אותה סידרה שהפכה לסנסציה בשנת 2020, מספר חודשים אחרי שמגיפת הקורונה הופיעה בחיינו והשאירה מליונים, מכל רחבי העולם, ספונים בביתם. הקומדיה הרומנטית הקלילה והפשוטה הזו, הצליחה לעודד את רוחם של רבים ממי שנאלצו להתמודד עם ההשלכות הלא פשוטות של המגיפה העולמית.

אמנם מדובר על שני ז’אנרים שונים לחלוטין, אבל אי אפשר שלא לחשוב על הדמיון בין שתי הדמויות, אשר כל אחת מהן מספרת את הסיפור של פריז בצורה קצת שונה.

סיור בעקבות אמלי בפריז, ביקור באתרים המזוהים עם הסרט הצרפתי

עם כל הכבוד לנטפליקס, הרשו לנו להתחיל וללכת בעקבות צעדיה של אמלי, גיבורת הקלאסיקה הצרפתית. אמלי, או בשמו הארוך יותר של הסרט: Le Fabuleux Destin d’Amélie Poulain הגורל הנפלא של אמלי בפריז, מספר על נערה צעירה וחולמת ברובע שמונה עשרה. אמא של אמלי נפטרה בצעירותה ואביה, הרופא, מעולם לא חיבק אותה ולא נגע בה, מלבד בבדיקה הרפואית החודשית. הדאגה של אביה הובילה אותו לשמור עליה ולהגן עליה מפני העולם. כאשר אמלי הגיעה לגיל 22, היא התחילה לעבוד בבית קפה קטן ברובע השמונה עשרה, בניהולו של לוליינית לשעבר. כאשר אמלי מוצאת בחדר האמבטיה קופסא נשכחת של ילד שגר בביתה לפניה, מחליטה אמלי להחזיר לו את הקופסא. בדרך, היא בוחרת להראות לאחרים את הטוב שיש בעולם.

הסרט אמלי בפריז זכה בשורה ארוכה של פרסים והפך לסרט הצרפתי המפורסם בעולם. פס הקול של הסרט עד היום נחשב ליצירת מופת של ממש. אם אתם רוצים ללכת אחרי צעדיה של אמלי בפריז, יש כמה תחנות בהן כדאי לכם לבקר.

התחנה הראשונה – כנסיית הלב הקדוש

כנסיית הלב הקדוש, בצרפתית:  Sacré-Cœur. מלבד הנוף הנפלא הנשקף ממרומי המדרגות בדרך לכנסייה, התצפית המפורסמת היא גם המקום בו אמלי, בסצת הפתיחה של הסרט, מחשבת בליבה כמה זוגות חווים אורגזמה, ברגע זה ממש, ברחבי פריז. היא מגיעה למסכנה שחמישה עשר זוגות הגיעו לאורגזמה באותו הרגע, אבל אנחנו נשאיר לכם להחליט בעצמכם מה ההערכה שלכם.

תחנה שניה – Café des Deux Moulins בית הקפה בו עבדה אמלי בפריז

אם אתם מצפים ליהנות מאוכל משובח ומקפה נפלא, אנחנו מצטערים לאכזב אתכם. לא מדובר על בית הקפה הנפלא ביותר שתהיו בו לאורך חייכם, אבל בהחלט מדובר על מקום מתוק ובעיקר לתזכורת נפלאה לסרט הנוגע ללב.

תחנה שלישית – תחנת הרכבת Abssess המהווה נקודה חשובה בסרט אמילי בפריז

בסמוך לתחנה, נמצא הקיוסק בו אמלי נותנת לעיוור נדבה, לאחר מכן היא תעזור לו לחצות את הכביש הסואן. המראה של הקיוסק המתוק והצבעוני, בתוך השכונה הפשוטה הזו בפרבר פריזאי, תמיד מעורר חיוך.

Rue Mouffetard הרחוב בו החזירה אמלי את הקופסא לבעליו – תחנה רביעית

הרחוב הזה הוא גם שוק מפורסם, עליו דיברנו בהרחבה במאמרים נוספים. אבל הוא גם המקום בו בעלי הקופסא מוצא את המטמון ולומד לעשות מה שהוא אוהב. כלומר, לקנות עוף בגריל ולאכול אותו ככה, בידיים חשופות.

Gare de l’Est תחנה אחרונה

בתחנת הרכבת הזו אמלי פוגשת את אהובה. אהובה הוא בחור שאוסף תמונות נשכחות, שנוצרו בתאי צילום. תאי הצילום נמצאים שם עד היום, אם אתם נמנים עם המעריצים של הסרט, אתם יכולים להצטלם גם אתם, באחד מתאי הצילום בתחנה.

סיור בעקבות הסידרה אמילי בפריז

אנחנו עוברים במעבר חד מהסרט הנוגע של ז’אן פיר ז’אנה ועוברים לדבר על הסידרה המפורסמת של נטפליקס. זו שעשתה חשק לרבים לנסוע לפריז. נתחיל בכך שכל ביקור בלה מארה של פריז וברובע החמשי, הם כבר ביקורים שמלאים באתרים המופיעים בסידרה המפורסמת.

כיכר Place de l’Estrapade ברובע החמישי של פריז

אמילי כידוע, עוברת משיקגו לפריז, בגלל העבודה. היא עוברת לגור בקומה החמישית, בבניין בלי מעלית. כאשר היא פותחת את החלון היא יכולה לצפות על הכיכר היפה הזו, ברובע החמישי. בסמוך, על הרחוב, נמצאת המסעדה של השכן, ספק מאהב, מהקומה הרביעית. בימים שאינם ימי צילום, המסעדה היא מסעדה איטלקית בשם Terra Nera. המסעדה אמנם סגורה בעת כתיבת שורות אלו, בגלל הצילומים לעונה הבאה, אבל בימים אחרים, אתם יכולים בהחלט לשבת במסעדה האדומה ולהביט לרחוב היפה במרכז פריז.

Place de Valois המשרד של אמילי ובית הקפה

כאן ממוקם המשרד של אמילי וכאן גם נמצא בית הקפה בו היא יושבת על הקולגות שלה. אתם יכולים בהחלט לשבת ולדמיין את עצמכם, כאילו הייתם לרגע יכולים לעבור ולעבוד במשרד לפרסום ושיווק בפריז היפה.

למצוא בגדים כמו של אמילי בפריז

הדבר שהפך את הסדרה לכזו שהלהיבה צופים רבים, היה ללא ספק הסטייל המדהים של אמילי בפריז. אם אתן מחפשות את המלתחה השיקית של אמילי, אתן יכולות לפנות למאמר על חנויות יד שניה בפריז. אם יש משהו שהצרפתים עושים טוב באמת, זה להתלבש כל יום, כאילו הם מגיעים לתצוגת אופנה.

פארק אסטריקס פריז

פארק אסטריקס פריז  פארק אסטריקס (Parc Astérix) הממוקם בכפר הפסטורלי מחוץ לפריז, מציע חוויה קסומה ומרגשת בלב אחת מסדרות הקומיקס האהובות

קרא עוד »
שלח הודעה
רוצה להזמין סיור?
היי, כאן ירין! אשמח לעזור לכם להזמין את הסיורים שלנו, שלחו לי הודעה😇