פריזון

גני לוקסמבורג – ללא ספק פארק שאסור לפספס בפריזגני לוקסמבורג בפריז

טיול בפריז הוא טיול נפלא. אוכל טוב, מוזיקה נהדרת, נופים ואדריכלות עוצרי נשימה. כל אלו הופכים את פריז לעיר אטרקטיבית במיוחד וכמובן, מתויירת במיוחד, אולי אחת הערים המתויירות ביותר בעולם כולו. בין היתר, תוכלו ליהנות מטיול בגני לוקסמבורג. יש לנו מאמר שלם על טיול ברובע הלטיני, מה שאתם וודאי יכולים להשתמש בו במידה ואתם מתכוונים ליהנות מיום כיף בגני לוקסמבורג. אבל הרשו לנו להקדיש את המאמר הבא לגנים הללו בלבד. אם אתם מגיעים בעונת הקיץ או האביב לעיר, ביקור בפריז בלי לשבת באחד מגניה היפים, הרי זה כמו בזבוז מוחלט של הטיול שלכם בפריז.

כמה מילים על גני לוקסמוברג בפריז ורקע כללי

גני לוקסמבורג הם ‘הריאה הירוקה’ של העיר פריז. כמו הסנטרל פארק בניו יורק וכמו ההייד פארק בלונדון, כך גני לוקסמבורג בפריז. מדובר על מאתיים קילומטרים רבועים של גנים מרהיבים אשר בקצה שלהם ממוקם ארמון לוקסמבורג המשמש גם היום בתור בית הפרלמנט של הממשל הצרפתי. גני לוקסמבורג הוקמו בתור הגנים ששימשו את הארמון שבראשונה היה מקום משכנה של אישתו של המלך אנרי הרביעי, מארי דה מדיצ’י. עם השנים התפתחו הגנים פרא בימים של המהפכה הצרפתית, בשעה שלא היה מי שייקח את האחריות על הגנים הללו שעברו שינוי דרמטי רק בזמנו של נפוליאון.

מה אפשר לעשות בגני לוקסמבורג בפריז

מה שיפה כל כך בפריז זה שבכל מקום מתרחש משהו. אתם כמעט ולא צריכים לעשות שום דבר כדי למצוא את עצמכם בהופעת רחוב של נגנים מקומיים. אם תרצו, תראו את המבוגרים יושבים על השולחנות בצידי השביל ומשחקים דמקה או שח מט האחד עם השני. ילדים משיטים סירות בבריכה של המזרקה ואתם יכולים לשבת עם קרפ צרפתי ולספוג את האווירה של פריז.
הגן מעוצב בקפידה, כך שבכל נקודה בגנים תמצאו פסל חדש, שדרה יפה של עצים או מזרקה שלא ידעתם שנמצאת שם. באביב, מתמלא המקום בפריחה יוצאת דופן וממש נוגעת ללב. בקיץ, בייחוד בימים החמים, תראו את הצעירים הפריזאים באים למזרקה כדי להשתזף וכדי לנסות להתרענן מהחום הלוהט שיכול להעיק על הפריזאים שלא מכירים מקרוב את המזגן כמונו, הישראלים.
בתוך תחומי הגן תמצאו קרוסלת סוסים מפורסמת, הנמצאת שם כבר מהמאה התשע עשרה וגם את העתק פסל החירות שניתן במתנה על ידי היוצר המקורי של פסל החירות פליקס ברטודלי.

מתי הכי טוב לבקר בגני לוקסמבורג בפריז?

בכל שעה יש את הקסם המיוחד שלה. הגנים פתוחים לציבור הרחב משעות הבוקר עד שעה לפני השקיעה, כאשר השומרים שורקים ומודיעים על סגירת השערים לגן. אין זמן מדויק בו נכון להגיע לגני לוקסמבורג, אבל אתם בהחלט יכולים לשלב את הביקור בגן ביחד עם טיול ברובע החמישי, הרובע הלטיני בפריז. אם אתם רוצים לשמוע עוד על ביקור ברובע הלטיני, אתם מוזמנים לקרוא על כך עוד במאמר שכתבנו עבורכם על הנושא.

פארק אסטריקס פריז

פארק אסטריקס פריז  פארק אסטריקס (Parc Astérix) הממוקם בכפר הפסטורלי מחוץ לפריז, מציע חוויה קסומה ומרגשת בלב אחת מסדרות הקומיקס האהובות

קרא עוד »
שלח הודעה
רוצה להזמין סיור?
היי, כאן ירין! אשמח לעזור לכם להזמין את הסיורים שלנו, שלחו לי הודעה😇