פריזון

המטרו בפריז – המדריך למטרו שיהפוך את החופשה שלכם לקלה ונוחה

מטרו פריז

המטרו בפריז: כל מה שצריך לדעת

בתור אוהדים מושבעים של העיר, תמיד נמליץ להכיר את פריז דרך הרגליים, אך פריז היא עיר גדולה מאוד במונחים ישראלים. לכן, פועלת בה גם מערכת תחבורה ציבורית מאוד יעילה שמקלה על ההתנהלות בה.
ישנה מערכת רכבות ואוטובוסים מפותחת, רכבים, אופנועים ואף אופניים להשכרה. וכמובן, גולת הכותרת – מערכת המטרו.

בכניסה לכל תחנת מטרו בכל שכונה בפריז, תראו את השלט האדום המעוצב, זה המורה על כך שאם תרדו במדרגות תגיעו אל הרכבת התחתית ומשם, תוכלו לבחור לאן לנסוע כדי להגיע אל היעד שלכם.
קבלו כמה עובדות חשובות ומעניינות לגבי פעילות המטרו בפריז:

 • המטרו כולל 14 קווים שמקשרים בין כל חלקי העיר בין מרכז העיר לפרברים.
 • למטרו יש 300 תחנות בשטח של 10 קמ”ר.
 • לכל קו מטרו יש מספר, צבע, נקודות התחלה, וסיום משלו.
 • המטרו פעיל משעה 5:00 ועד השעה 1:00 (ישנם קווים שפועלים עד שעה מוקדמת יותר או מאוחרת יותר ובמקרים כאלה הדבר יהיה מצוין בשילוט בתחנות עצמן, או באפליקציות מפות כגון Google Maps שאנחנו מאוד ממליצים על השימוש בה).
 • בשעות היום תדירות הקווים היא כל 2-6 דקות, ובשעות הלילה כל 15-20 דקות.
 • המטרו מאוד נוחה ומסודרת, ועל מנת להגיע ממקום למקום, לרוב לא תצטרכו להחליף יותר משני קווים.
 • הנסיעה במטרו מחולקת לאיזורים 1-5, כאשר אזור 1 הוא האזור של מרכז העיר פריז.
 • שדה התעופה CDG ופארק דיסני נמצאים מחוץ לפריז וכדי להגיע אליהם יש לקנות כרטיס לאיזור 1-5 על כך נרחיב בהמשך.

רכישת כרטיסים למטרו בפריז

ישנן מספר אפשרויות לכרטיסים שונים שניתן לקנות למטרו, ואנחנו כאן על מנת לעשות לכם סדר בכל הנושא:

האופציה הקלה ביותר – רכישת כרטיס נייר +T בודד לנסיעה, אשר עולה 2.1 אירו. הכרטיס מספיק ל-90 דקות, שהן בדרך כלל נסיעה אחת בלבד (כולל החלפות), כלומר מהרגע שנכנסים לתחנת המטרו ועד להגעה ליעד הסופי. הכרטיס מאפשר נסיעה במטרו של פריז, רכבת הRER שזו רכבת הפרברים המהירה ולרוב קווי האוטובוס. 

אופציה נוספת וחסכונית יותר – היא לקנות 10 כרטיסי נייר +T הנקראים “Carnet” – מתאים מאוד לקבוצה שמגיעה לשהייה קצרה בעיר. כרטיסים אלו אינם אישיים ולכן מתאימים לחלוקה או לשימוש עצמי. מחיר הקארנה הוא 19.1 אירו כלומר 1.9 אירו לנסיעה בודדת.

האופציה החדשה יותר היא לקנות כרטיס שנקרא “Navigo” – מקביל לרב קו של ישראל. 
מתאים בעיקר למי שמגיע לשהיות ארוכות יותר בפריז.
את הכרטיס הזה ניתן לקנות אצל הפקידים בתחנות השונות ולא במכונה האוטומטית.
ישנם 2 סוגים של כרטיסי נאביגו:

 • כרטיס Navigo Easy – הכרטיס ללא תמונה. ישנו תשלום חד פעמי של 2 אירו על מנת לרכוש את הכרטיס עצמו, ועליו ניתן לטעון באמצעות המכונות האוטומטיות כרטיס בודד או כרטיסיית קארנה. טעינה של קארנה בכרטיס הנאביגו יעלה 16.9 אירו סך הכל.
  הכרטיס עצמו תקף ל10 שנים. 
 • כרטיס Navigo – דורש תמונת פספורט סטנדרטית, מומלץ להביא ממהארץ במידה וזה הכרטיס שתחפצו. מחיר הכרטיס הוא 5.4 אירו (תשלום חד פעמי) ועליו ניתן להטעין כרטיסי חופשי שבועי או חופשי חודשי. במידה ואין לכם תמונה ניתן להצטלם במכונות שנמצאות ברוב תחנות המטרו ולהכניס את התמונה לכרטיס.


הסבר על כרטיסי החופשי שבועי וחודשי:

 • כרטיס חופשי – שבועי: תקף מיום שני ועד יום ראשון ועלותו היא 30 אירו. היתרון שלו הוא שהוא מאפשר לכם לנסוע לא רק בפריז אלא גם בפרברים, שדה התעופה CDG, ארמון וורסאי, דיסנילנד ועוד. העצה שלנו – אם אתם מגיעים לתקופה קצרה יחסית, עדיף לקנות כרטיסיית קארנה מנייר או באמצעות כרטיס נאביגו איזי.
 • כרטיס חופשי – חודשי: תקף לחודש קלנדרי, כלומר מה1 לחודש ועד סוף החודש ועלותו היא 84.1 אירו. הכרטיס הנ”ל מתאים בעיקר למי שמגיע לעיר לתקופה ארוכה ומתכנן להשתמש בתחבורה הציבורית ככלי התחבורה המרכזי שלו.

דרך נוספת לרכישת כרטיסים היא אפליקציה שנקראת Bonjour RATP. האפליקציה מאפשרת הטענה ותשלום בעזרת הפלאפון הנייד שלנו(במקום במכונה האוטומטית). החיסרון – היא דורשת שבתת NFC בפלאפון, שאינו קיים בכל המכשירים ולכן לא כולם יכולים להשתמש בה. במקרה כזה – עדיף לקנות כרטיס נאביגו או כרטיס נייר.

חשוב להדגיש – כרטיסי הנאביגו הינם כרטיסים אישיים ולא ניתנים להעברה או לחלוקה (למשל, שני אנשים שנוסעים יחד במטרו יצטרכו כרטיס נפרד לכל אדם).

 

מצרפים עבורכם ווידאו מקיף אשר מסביר אפשרויות רכישת הכרטיסים למטרו בפריז:  

 

הסבר חשוב על מפת החלוקה לאזורים והגעה עם המטרו של פריז

המפה שמוצגת בתחתית הפסקה מציגה את החלוקה של פריז לאיזורים, העיר למעשה מחולקת לאזורים 1 עד 5 המספרים מתייחסים לכל איזור וכך התעריפים השונים במערכת התחבורה הציבורית של העיר. אזורים אלה קובעים את המחיר של כרטיס המטרו בפריז וכמה רחוק ניתן לנסוע בתוך העיר והפרברים שלה. 

סיכום של כל אזור ומה ניתן למצוא בו:

 • אזור 1 – זהו האזור המרכזי בפריז וכולל את כל 20 הרובעים. באזור זה אפשר לגשת לכל האטרקציות האייקוניות וציוני הדרך, כולל מגדל אייפל, מוזיאון הלובר, קתדרלת נוטרדאם, שאנזליזה ומונמארטר. כדי  לנסוע בתוך אזור זה, צריך לקנות כרטיס שנקרא +T או את כרטייסת הקארנה שכוללת 10 כרטיסי +T.
 • אזור 2 – אזור 2 הוא האזור הפרברי שמסביב לאזור 1. היעדים הפופולריים באזור זה כוללים את פרק דה בוט שאומון, פארק דה לה וילט, ו- cite des sciences et de I’Industrie.
  עבור נסיעות בתוך אזור זה, עדיין ניתן להשתמש בכרטיס נייר T+ או כרטיסיית קארנה.
 • אזור 3 – משתרע עוד יותר לתוך הפרברים החיצוניים של פריז. אזורים בולטים במיוחד באזור זה כוללים את סן – דני, שם תוכלו לבקר בסטאד דה פראנס, ואת בזיליקת סן – דני, מקום המנוחה האחרון של מלכים צרפתיים רבים.
 • אזור 4 – תוכלו למצוא מקומות כמו ארמון ורסאי, הידוע בארכיטקטורה המפוארת והגנים המדהימים שלו.
 • אזור 5 – מקיף את הפרברים הרחוקים ביותר של אזור איל דה פרנס, כולל מקומות כולל דיסנילנד פריז.
אנא שימו לב כי רכבות המטרו והRER משולבות יחד במערכת התחבורה הציבורית. הקפידו לבחור את הכרטיס המתאים, בהתאם לצרכי הנסיעה שלכם, האזורים שבהם אתם מתכננים לבקר ומשך השהות שלכם בפריז. הכרטיס שלכם צריך לכסות את כל האזורים שהינכם מתכוונים לבקר.

קצת היסטוריה על המטרו בפריז

המטרו בפריז, שפותח בשנת 1900, היה אחד הראשונים מסוגו בעולם והפך במהרה למכונת הכוח של עיר האורות. הוא נבנה במטרה לשרת את האורחים של התערוכה העולמית שהתקיימה באותה שנה. מאז ומתמיד, המטרו התרחב והתפתח, וכיום כולל 14 קווים המנהלים אלפי נסיעות ביום בפריז ובאזור הפרברים שלה.
במהלך השנים, המטרו שימיש לא רק כאמצעי תחבורה, אלא גם כבמה לאומנות, כאשר תחנות רבות לדוגמא Arts et Metiers הומרו בפסלים, ציורים וקישוטים מרהיבים. התחנה מעוצבת כמו כדור נחושת אדיר. במהלך המלחמה העולמית השנייה, חלק מהתחנות הפסיקו לפעול והומרו למקומות מסתור. כמו כן, המטרו הפך לסימן ההיכר של העיר ושימש כרקע לסרטים רבים, ספרים וציורים שהוצגו ברחבי העולם.

נסכם ונגיד שהשימוש במטרו של פריז הוא המלצה אישית שלנו לכל מי שמבקר בעיר.
על אף החשש הראשוני שעשוי להתעורר מפני מספר הקווים והתחנות, כאשר נותנים לו את הזמן והקריאה המתבקשת, מגלים כמה הוא פשוט ונוח לשימוש. ככל שתשתמשו יותר, תרגישו כאילו המטרו הוא חלק בלתי נפרד מחווית הביקור שלכם. באמצעות הכתב שבמאמר הזה, המטרו הפריזאי יהפוך ממסתורין לשותף להרפתקאותיכם בעיר האורות ויביא אתכם לכל מקום שנפשכם חשקה בו – בין אם זה אטרקציות שונות, מוזיאונים, מקומות בילוי ועוד. 

קניות בפריז – המדריך המלא

פריז, הבירה האופנתית של העולם, היא גן העדן של כל אוהבי הקניות. החל מהרחובות המפותלים, דרך הבוטיקים המפוארים ועד למגדלים המבריקים של גלרי לפאייט, כל פינה ופינה מספקת חוויה ייחודית של קניות. בואו איתנו לגלות איפה עושים קניות בפריז!

קרא עוד »

פארק אסטריקס פריז

פארק אסטריקס פריז  פארק אסטריקס (Parc Astérix) הממוקם בכפר הפסטורלי מחוץ לפריז, מציע חוויה קסומה ומרגשת בלב אחת מסדרות הקומיקס האהובות

קרא עוד »
שלח הודעה
רוצה להזמין סיור?
היי, כאן ירין! אשמח לעזור לכם להזמין את הסיורים שלנו, שלחו לי הודעה😇