פריזון

תכנון חופשה בפריז – לוז לדוגמה עבור מטיילים

תכנון החופשה: איך לבנות לוז לחופשה בפריז?

במאמר הזה אנחנו ננסה לענות על השאלה הכי חשובה שיש! איך לבנות את הלוז של החופשה. ישנם הרבה שאלות שצריך תחילה לשאול:

  • מה ההרכב של הטיול?
  • איזה אתרים/ אטרקציות ממש חשוב לכם לבקר ולהיות ואיזה פחות
  • האם אתם יותר אנשים של אטרקציות/ יותר להסבתובב בעיר
  • האם שופינג הוא הכרחי וחשוב?

 

אטרקציות מרכזיות בפריז

מגדל אייפל

הלובר

גני טווילרי

גני לוקסמבורג

שאנז אליזה

כנסיית נוטרדאם

הקונסיירז’רי

הפנתיאון

כנסיית סאן-שאפל

דיסנילנד

טיול בשכונת המארה

טיול ברובע הלטיני

ביקור בגלריית לפאייט ומתחם לפאייט גורמה

 

שוק הילדים האדומים

אטרקציות שהרבה מטיילים אוהבים מעבר לכך

יער בולון

ארמון ורסאי

הקטקומבות

סיור בשכונת מונמארט

סיור הכרת העיר

פיקניק ליד הנהר

רכיבה על אופניים

טיול ביער ונסן וטירת ונסן

קברט מולאן רוז’

שייט על הסיין (באטו מוש)

 

סיור בקטקומבות

תכנון לוז ל3 ימים לדוגמה:

בתכנון הזה נציג מסלול טיול קלאסי בפריז, למי שמגיע לעיר בפעם הראשונה ומעוניין לראות את האתרים המרכזיים בפרק זמן קצר. אתחיל ואומר שהעיר היא עיר גדולה, בעלת אזורים רבים ואתרי מורשת, תרבות ופנאי שהיד קצרה מלהכיל, לכן 3 ימים הם לא פרק זמן בו ניתן יהיה להגיע לכלל האתרים ולהנות מהם (לפי דעתי), אך הם לחלוטין ישאירו לכם טעם של עוד ורצון לחזור לטיול נוסף בעיר 🙂

 

יום 1 בפריז

ביום זה נתמקד באזור המרכז-מזרחי של העיר, החל מנהר הסיין ולכיוון הגדה הדרומית של הנהר. המסלול המוצע הוא ליום טיול רגלי, אך כמובן שאפשר לבחור להתנייד גם במטרו בין תחנות מסוימות בגלל קשיים בהליכה או עייפות.
אנחנו מזמינים אותכם להכיר את העיר ביחד איתנו! צוות מדריכים של פריזון מציע סיורים בפריז בעברית ואחד מהם זה סיור הכרת העיר “בונז’ור פריז” העובר בכל האתרים המרכזיים של פריז, הסיור מתקיים כל יום בשעה 10:00 ומתחיל במזרקות סן מישל! מזומנים להצטרף לסיור מרתק עם מדריכים מקומיים שלנו שחיים ונושמים את פריז כבר המון שנים! 

התחלה באזור האי איל דה סיטה (Île de la Cité) הממוקם במרכז הסיין.

הקונסיירז’רי (La Conciergerie) – אחד משרידיו של ארמון המלכות הצרפתי מהמאה ה-10 ועד המאה ה-14. חלק מהארמון הוסב לבית כלא בשנת 1370, ובו הוחזקה בין היתר המלכה מארי אנטואנט בשנת 1793 לפני שהוצאה להורג.

כנסיית סאן-שאפל (Sainte-Chapelle) – כנסייה גותית מפורסמת שנבנתה על ידי המלך לואי התשיעי ונחנכה בשנת 1248, כחלק מעליית גל הבנייה הגותית בפריז באותה תקופה.

קתדרלת נוטרדם (Cathédrale Notre-Dame de Paris) – כנסייה גותית יפייפיה, שבנייתה נמשכה כמעט 200 שנים, וכיום יושב בה הארכיבישוף של פריז. הכנסייה מוכרת גם בזכות עלילת הסרט “הגיבן מנוטרדם”, שהתרחשה בה. שימו לב – בעקבות שריפה שהתרחשה בשנת 2019 המבנה נמצא בשיחזור ולא ניתן לבקר בו, אלא רק להתרשם ממנו מבחוץ.

טיול ברחובות הרובע הלטיני – נחצה את הגשר אל הגדה הדרומית של הנהר ונגיע אל הרובע הלטיני, שנפרש משדרות סן ז’רמן עד גני לוקסמבורג. ברובע זה קיימים אתרים חשובים ומעניינים:

אוניברסיטת סורבון (Université de Paris La Sorbonne) – אחת האוניברסיטאות הידועות ביותר בעולם, בעלת בוגרים שזכו בפרסי נובל רבים. האוניברסיטה פעלה בין השנים 11501793 ו־18061970 ואינה פעילה כיום (פוצלה בשנת 1970 ל-13 אוניברסיטאות נפרדות). 

הפנתיאון – מבנה בסגנון נאו-קלאסי שנבנה על גבעת זֶ’נֶביֶיב הקדושה במרכז הרובע הלטיני, הפנתאון צופה על כל רחבי העיר, ומוקף אתרים ומבנים חשובים נוספים. הפנתאון, שנבנה במקור במאה ה-18 ככנסייה, הפך לאנדרטה לכבודם של אנשי המעלה שנטלו חלק משמעותי בהיסטוריה של צרפת. בפנתאון קבורים, בין השאר, וולטר, ויקטור הוגו, ז’אן-ז’אק רוסו, אלכסנדר דיומא, קונדרוסה, אמיל זולא, פייר ומארי קירי, ורנה קאסן. הפנתיאון החזיק לאורך השנים בייחוסים שונים ובתוכו מצויים עיטורים, סמלים והקדשות רבות, המתארים את קורותיה של האומה הצרפתית לאורך השנים. מהפנתיאון ניתן לחזות בגני לוקסמבורג המרשימים.

גני לוקסמבורג (Jardin du Luxembourg) – מתחם הגנים הציבוריים השני הגדול ביותר בעיר, ובו נמצא גם ארמון לוקסמבורג, שהוא מקום מושבו של הסנאט הצרפתי.

 

יום 2 בפריז

ביום זה נתמקד במרכז ומרכז-מערב העיר ובאזור הגדה הצפונית של הנהר. ביום זה ניתן להתחיל משני מוקדים – מוזיאון הלובר, לאלו שמתכננים לבקר במוזיאון, או משכונת המארה, לאלו שלא. ההתחלה משכונת המארה תיצור הליכה רגלית קצרה יותר במהלך המעבר בין המקומות השונים ביום זה.

מוזיאון הלובר (Musée du Louvre) – המוזיאון הוא אחד המוזיאונים הוותיקים, הגדולים והמפורסמים ביותר בעולם. אמנם הוא מכיל אגפים רבים אך בכניסה אליו מחלקים מפה שמקלה על ההתמצאות. מומלץ להיעזר בביקור במדריך אודיו (אם לא רוצים הדרכה מפי מדריך רשמי), שניתן להשכיר בכמה יורואים בודדים בכניסה. 

טיפ עבור הכניסה ללובר – בימי שישי הוא פתוח עד השעה 9 בלילה, מה שמאפשר להגיע ולבקר בו בשעות הערב לצד מספר נמוך הרבה יותר של מבקרים. צעירים עד גיל 18 נכנסים חינם, וגם צעירים עד גיל 26 ממדינות אירופה. 

מצורף קישור לאתר הרשמי של המוזיאון, בו ניתן גם להזמין כרטיסי כניסה מראש: https://www.louvre.fr/en

גני טווילרי (Le jardin des Tuileries) – לאחר הביקור בלובר ניתן לטייל בגני טווילרי הסמוכים והמקסימים, שהם הגנים העתיקים והחשובים ביותר בגנים הצרפתיים שבפריז, צרפת. הם נפרשים ממערב למזרח בין כיכר הקונקורד ועד הלובר, ומדרום לצפון מנהר הסן ועד רחוב ריבולי.

טיול ברחובות המארה (Le Marais) – אזור המארה היה בעברו הרובע היהודי ומעוז הבורגנות, וידוע כיום בעיקר הודות לחיי הלילה הערים של הקהילה הגאה שמתנהלים בו. המארה שוכן על הרבעים השלישי והרביעי של פריז (המארה הצפוני והמארה הדרומי), ובשני האזורים ישנם אתרים מעניינים שניתן לעבור ביניהם בהליכה רגלית (אפשר גם לשלב טיול אופניים באזור). האזור הוא אזור תוסס ומגניב מאוד, וניתן להנות בו מאווירה צעירה לצד התרשמות מרחובות ומבנים הבנויים בסגנון עתיק ומזכירים את פריז בימי הביניים. 

כיכר ווז’ (Place des Vosges) – הכיכר העתיקה ביותר בפריז, אותה החל לבנות אנרי הרביעי מלך צרפת בשנת 1605. הכיכר הייתה הניסיון הראשון לערוך תכנון אורבני מלכותי לעיר, תחת שרביטו של אנרי הרביעי ואחת הדוגמאות הראשונות של בנייה בצורת בתים טוריים.

האזור היהודי במארהלקראת סוף המאה ה-19 וראשית המאה ה-20 הפך האזור שסביב רחוב רוֹזְיֶיה (Rue des Rosiers) לביתם של יהודים רבים שהגיעו ממזרח אירופה, שפתחו שם תעשיית ביגוד מקומית. המארה הפך, לפיכך, ליעד מרכזי עבור הנאצים כששלטו בעיר בעת כיבוש צרפת. כיום קבועים מספר לוחות זיכרון בכניסה לכמה מבני ציבור, בתים ובתי-ספר, לציון זכרה של אותה תקופה. רחוב רוזייה הוא עדיין מרכז חשוב עבור הקהילה היהודית בפריז, ועל קירותיו ניתן לראות מודעות הקשורות לאירועים ולחגים יהודיים; ישנן חנויות ספרים המתמחות בספרות יהודית, וכמו כן מסעדות ודוכנים המוכרים אוכל כשר, פלאפל ומוצרים מיוחדים לארוחות חג יהודיות.

(למי שלא מתכנן להיכנס ללובר ניתן לבצע את המסלול בסדר הפוך, מכיוון המארה אל הלובר ומשם להמשיך לשאר המוקדים המפורטים)

מגדל אייפל (Tour Eiffel) – מגדל אייפל הוקם על גדות נהר הסיין של פריז, בין השנים 1887-1889 והוא נקרא על שם גוסטב אייפל, האדריכל שתיכנן את המבנה. מטרתו של מגדל אייפל הייתה לשמש כשער הכניסה ליריד העולמי, שנערך בעיר פריז ב-1889, לרגל מאה שנים למהפכה הצרפתית. מגדל האייפל זוכה לכמויות מבקרים אדירות, העומדות על 7 מיליון מברים בשנה, ולא סתם הוא נחשב לסמל העיר פריז. במגדל ישנן 3 קומות תצפית, כאשר לשתיים הראשונות ניתן לעלות ברגל, אך לשלישית ניתן לעלות רק במעלית. כדאי לרכוש את הכרטיסים לעלייה למגדל באתר הרשמי ובכך לחסוך את התור בקופות במקום עצמו. בעת רכישת הכרטיסים יש לציין לאיזה קומה מתכוונים לעלות, ואת המועד המדויק אליו הכרטיסים מתייחסים. קישור לאתר הרשמי ולדף מחירים הכרטיסים: https://www.toureiffel.paris/fr/tarifs-horaires

לאלו שאינם רוצים לעלות למגדל אל חשש! הסיור בקרבתו מקסים ונותן אפשרות להתרשם מהמבנה גם מלמטה בצורה חווייתית ביותר. 

שדרות שאנז אליזה (Avenue des Champs-Élysées) – אחת השדרות המרכזיות של פריז, ואחד הרחובות המפורסמים ביותר בעולם. השדרה משתרעת לאורך 2 ק”מ ברובע השמיני היוקרתי של פריז. תחילתה בכיכר הקונקורד בלב העיר, וסופה בשער הניצחון שבכיכר שארל דה גול. ברחוב זה מתקיימים, גם היום, אירועים חשובים, בהם חגיגות סיום השנה, ניצחונות ספורטיביים וגם המצעד החגיגי לרגל יום הבסטיליה ב-14 ביולי. כיאה לאזור היקר ביותר בפריז, המסעדות ובתי הקפה שניצבים לאורך השאנז אליזה יקרים מאוד אבל לצידם תוכלו למצוא גם מסעדות זולות יותר. בכל מקרה – מומלץ לטייל לאורך השדרה, ולסיים את היום באחת מהמסעדות הרבות שהיא מציעה. לחובבי המתוקים – בשדרה ישנן שפע פטיסריז מעולות של מיטב הקונדיטורים והמותגים הצרפתיים המוכרים. בתיאבון! 😀

יום 3 בפריז

את היום נקדיש למרכז ומערב העיר בגדה הימנית של הנהר, וליום טיול שמשלב ביקור באחת השכונות המעניינות בעיר, קולינריה, היסטוריה ואפילו קצת טבע.

שכונת מונמארטר (Montmartre) – רובע מונמארטר ממוקם בשכונה ה-18 של פריז ומהווה אחד מנקודות הציון החשובות בעיר. המקום היה בעבר כפר קטן המוקף כרמים בו ייצרו יין ופעלו בו טחנות קמח. המראה הפסטורלי של הגבעה והנוף הקסום שלה הפך אותה במשך הזמן למוקד עבור אנשי רוח ואמנים, כך הפך הכפר למרכז בוהמי בו התגוררו גדולי הציירים והאמנים של פריז – פיקאסו, רנוואר, מאטיס, ואן גוך, דאלי ועוד. בשכונה מספר אתרים מעניינים, ביניהם מומלץ לערוך טיול רגלי נינוח או טיול באופניים.

אנחנו מזמינים אותכם להכיר את שכונת מונמארטר הקסומה ביחד איתנו! צוות מדריכים של פריזון מציע סיורים בפריז בעברית ואחד מהם זה סיור “להתאהב במונמארטר”, בסיור נשתף אתכם בסיפור היחודי של מונמארט, את הסיפורים הקטנים והג׳וסים, את הנקודות שאסור לפספס בשכונה! הסיור מתקיים כל יום בשעה 15:30 בחורף ובשעה 16:30 בקיץ ומתחיל בכניסה לתחנת מטרו Blanche! מזומנים להצטרף לסיור מרתק עם מדריכים מקומיים שלנו שחיים ונושמים את פריז כבר המון שנים! 

 

קיר האהבה (Le mur des je t’aime) – ביציאה מתחנת המטרו בשם Abbesses ישנו קיר של אומן שמכוסה באריחים כחולים ועליהם כתוב בשפות שונות את המשפט “אני אוהב/ת אותך”.

כנסיית סקרה קר (Sacré-Cœur) – כנסיית “הלב הקדוש” נבנתה בשנת 1919 ומוצבת על פסגת גבעת מונטמרטר. בתוך הכנסייה ישנה תקרה המקושטת בפסיפס הגדול ביותר בצרפת, וממנה תוכלו להשקיף על אחד הנופים הפנורמיים היפים ביותר של הבירה.

טחנת הרוח Moulin de La Galette – טחנת רוח שנמצאת בכתובת rue Lepic 83, ושימשה השראה לרבים מהאמנים שחיו בשכונה. היא מופיעה בציוריהם של רנואר, פיקאסו, טולוז לוטרק וואן גוך. בעבר ניצבו על גבעת מונמרטר טחנות רוח רבות וזו האחרונה שנותרה על כנה.

בית הקברות מונמרטר (Cimetière de Montmartre) – רבים מהאמנים, שהפכו את מונמרטר לסמל שהיא היום, קבורים בבית הקברות הזה. לחובבי הסרט “אמילי”, חלק מהסצנות צולמו כאן.

מולן רוז’ (Moulin Rouge) – בירידה מגבעת מונמארטר נמצא הקברט מולאן רוז’, שהוא ככל הנראה הקברט המפורסם ביותר בעולם.

מעבר לכך, השכונה מכילה עוד שלל פנינים נהדרות ואתרים מעניינים, מוזיאונים המוקדשים לאומנים שחיו באזור זה, רחובות מקסימים ואפילו יקב. לאלו שרוצים להכיר את רזי האזור מומלץ להשתתף בסיור להכרת מונמארטר, וכך לשמוע את שלל הסיפורים המעניינים על האזור ותושביו, להגיע אל הרחובות הנסתרים ולהנות מקסם השכונה. 

שער הניצחון (Arc de Triomphe) – אחד האתרים המוכרים ביותר בפריז, שנבנה בהוראתו של נפוליאון בשנת 1806. השער ממוקם בלב הכיכר הסואנת בעלת 12 הרחובות שיוצאים ממנה, כאשר אחד מהם הוא שדרות השאנז אליזה. ניתן לעלות לגג המבנה ולהתרשם מתצפית פנורמית על העיר, וכן גם לבקר במוזיאון שנמצא באתר. בתחתית השער נמצא קבר עבור החייל האנונימי הצרפתי, ובכל ערב בשעה 18:30 מודלקת לכבודו להבה. 

יער בולון (Bois de Boulogne) – משער הניצחון תוכלו להמשיך לכיוון יער בולון שממוקם במערב העיר, ומהווה אתר פנאי ובילוי בטבע (הגדול ביותר בפריז!). ביער ישנם אגמים מלאכותיים מרהיבים, אפשרות לשייט, מדשאות ענק, כבישים, מסלולי הליכה, רכיבה לאופניים ועל סוסים, וקילומטרים רבים של שטחים מיוערים. תוכלו לבלות כאן כמה שעות רגועות בהליכה, רכיבה על אופניים והנאה בחיק הטבע.

 

גאלרי לפאייט (Galeries Lafayette) – מתחם הגאלרי לפאייט הוא מתחם מסחרי גדול, כאשר הסניף המרכזי שלו נמצא ברובע ה-9 בשדרות אוסמן בסמוך למוקדי עניין חשובים בעיר. המתחם מעוצב בצורה מרשימה ביותר, בסגנון בית אופרה עם תאי צפייה, והוא כולל גם תקרת ענק הבנויה מזכוכית צבעונית, וכן תצפית מרשימה (וחינמית!) בגג המבנה. החלק האהוב עלי במתחם הוא הלפאייט גורמה (Lafayette Gourmet), שהוא מתחם קולינרי מטורף. עד מהרה התקבצו כל השמות הגדולים בעולם הקולינרי הפריזאי תחת קורת גג אחת, כמו פייר הרמה הקונדיטור המהולל, תיירי מונייר אמן האפייה, כריסטוף אדם (בעלים של הרשת המפורסמת “L’Eclaire de Genie”), אלאן דוקאס השוקלטייר המפורסם, ועוד רבים וטובים. בקומת הכניסה של הגאלרי גורמה, בה ממוקמים דוכני האוכל השונים, תמצאו בין השאר אוכל צרפתי מקומי, מטבח לבנוני ים-תיכוני, אסייתי, סושי, דים סאם טעים ומטבח איטלקי, לצד דוכני המותגים הצרפתיים והקינוחים היפייפים. בקומה התחתונה קיים גם סופרמרקט גדול עם מגוון חומרי גלם צרפתיים ואחרים, בו תוכלו לערוך קניות לכלל פרטי המזון שתרצו להביא איתכם לארץ! 

 

תכנון לוז ל4 ימים לדוגמה:

יום 4 בפריז

את יום הטיול הזה נקדיש למספר אתרים ופעילויות מקסימים ושוברי שגרה בעיר, שיאפשרו לכם לחוות זוויות נוספות ומרעננות יותר של פריז.

שוק הבסטיליה (Marché Bastille) – אם במקרה אחד מימי הטיול שלכם נופל על יום חמישי או שבת, הקדישו קצת זמן לביקור בשוק הבסטיליה הססגוני והמקסים ששוכן במזרח העיר ליד כיכר הבסטיליה. שוק הבסטיליה מהווה אחד מהשווקים הגדולים והנודעים ביותר בפריז. השוק הוא שוק פריזאי טיפוסי, מה שאומר שמדובר בגן עדן לאוהבי אוכל. מבגטים ומאפים טריים, דרך מבחר עצום של גבינות יין פירות וירקות, ועד לשריפס, צדפות, ושאר מאכלי ים שהפריזאים אוהבים לקנות על המשקל. שימו לב – השוק פתוח בימי חמישי ושבת מהשעה 7:00 בבוקר ועד 14:00 בצהריים.

שוק הילדים האדומים (Le marche des enfants rouge) – אם לא תהיו בעיר ביום בו שוק הבסטיליה פעיל, תוכלו להנות משוק הילדים האדומים. שוק זה הוא השוק העתיק ביותר בפריז, שהוקם על ידי המלך לואי השמיני כבר ב-1615 ונבנה מחדש בשנת 2000. הוא נקרא כך על שם המדים האדומים שלבשו הילדים היתומים שהתגוררו בבית החולים הסמוך עד המאה ה-17. בשוק תוכלו לקנות מוצרי מזון טריים, להנות מארוחת צהריים קלילה במעדנייה או במסעדות האחרות (יפני, לבנוני, איטלקי ועוד).

יער ונסן (Bois de Vincennes) – לחובבי הטבע, במזרח העיר מצוי יער גדול ומרשים שמציע מסלולי הליכה, אופניים, אגמים מלאכותיים והשכרת סירות, שטחים מיוערים גדולים ומקומות נהדרים לפיקניק. בתוך הפארק עצמו מומלץ לטייל באופניים שכורים מפני ששטחו גדול ומקשה על ההליכה. מומלץ ביותר לבקר בשטח הפארק באגם Daumesnil, בטירת ונסן (Chateau de Vincennes), בגן החיות וגן הפרחים המפורסם. שימו לב: אל הפארק ניתן להגיע עם המטרו באמצעות קו 8 ולרדת בתחנה שנקראת Porte Doree. 

שיט על הסיין – אם העיר פריז הקסימה אתכם בזמן הליכה רגלית בין הרחובות, היא תקסים אתכם עוד יותר בזמן שיט על הנהר! השיט בפריז הוא חוויה מיוחדת, כיוון שלאורך הסיין שוכנים אתרים חשובים בריכוז גבוה, שמוארים בצורה מרהיבה בלילה. השיט מאפשר להנות מהם מזווית אחרת ויפה לא פחות 🙂

את השיט מומלץ לבצע באמצעות אחת מסירות הבאטו מוש (Bateaux Mouche), שהן סירות תיירותיות ונחשבות לאופציה הנוחה והזולה ביותר לשוט על הנהר. 

מצורף קישור לאתר הרשמי: https://www.bateaux-mouches.fr/

הקטקומבות של פריז (Les Catacombes de Paris) – אופציה מעניינת ביותר לאלו שמוכנים להרחיק מעט ולהגיע אל הרובע ה-14 בעיר (ההגעה אליו נוחה ביותר באמצעות המטרו בפריז, קו 6 מתחנת Daumesnil אם אתם ביער ונסן, עד לתחנת Denfert-Rochereau). 

מדובר למעשה ברשת של מנהרות קבורה שנבנו במאה ה-18 בניסיון להתמודד עם התחלואה הרבה שהייתה בעיר, ועם השנים התפתחו לרשת עצומה של מנהרות ומחילות. לפי מה שידוע כיום, למעלה מ-6 מיליון גופות הוטמנו במחילות אלו. כיום, רק חלק קטן ממנהרות אלו פתוח לביקור תיירים. תתכוננו לסיור יוצא דופן בלשון המעטה, וככל הנראה כזה שמכיל מראות שעוד לא חוויתם. 

 

תכנון לוז ל5 ימים לדוגמה:

את היום הזה נקדיש ליציאה ממרכז העיר, אל אחד מאתרי התיירות המעניינים בצרפת ואל נסיעה מקסימה בפרברי העיר. לאלו שמעדיפים לא להגיע בהסעה פרטית מהעיר, ניתן להגיע באמצעות רכבת עם קו C5 ולרדת בתחנת Versailles-Rive Gauche Station, עלות הנסיעה היא 8 יורו לאדם.

ארמון וגני ורסאי (Palace and Gardens of Versailles) – ארמון וגני ורסאי מהווים יחד אחד מהמונומנטים המפורסמים של המורשת הצרפתית, מציגים לראווה את המורשת של שליטי צרפת וסגנון הבנייה של המאות ה-17-18 לצד העושר והיוקרה. אנו ממליצים לבקר במקום ראשית בגנים ורק לאחר מכן בארמון, מהסיבה הפשוטה שהארמון בשעות היום יהיה ככל הנראה עמוס יותר במבקרים, שילכו ויתמעטו לקראת אחר הצהריים. את הסיור בגנים מומלץ להתחיל באמצעות נסיעה ב-Les Petits Trains שמסיירת בגנים העצומים ולרדת בתחנה הסופית שלה, הטריאנון הקטן וכפר המלכה. ניתן באמצעות הכרטיס שתקנו לעלות ולרדת מהרכבת כמה פעמים שתרצו, מה שהופך לשימושי, מפני שהגנים מתפרשים על שטח של 5 קמ”ר. מציעה להביא מחצלת ונשנושים, למצוא פינה באזור הגנים של הטריאנון הגדול ופשוט ליהנות מהשלווה, והיופי של הגנים. לאחר שתסיימו את הביקור באזור זה של הגנים, מציעה לחזור עם הרכבת עד האגם הגדול, לרדת ולהנות מישיבה בבית קפה באזור, ו/או מהפעילויות באגם. אחרי שמיציתם את הביקור בגנים, תפנו שעה-שעתיים לקראת סוף היום (הארמון פתוח עד 18:00 בערב בערך) לביקור בארמון עצמו. בשעות האלו כבר תהיו שם כמעט לבד ותוכלו להנות מסיור (כמעט) פרטי בארמון. אם הגעתם באחד הימים שמפעילים את מופע המזרקות (מחודש ספטמבר ואילך), תוכלו לקנח את הביקור עם המופע.

קישור לאתר הרשמי לקניית כרטיסים מראש: https://en.chateauversailles.fr/

שימו לב שאתם קונים כרטיס עם שעת הגעה מדויקת, מה שיחסוך לכם את העמידה בתור. קניית כרטיסים ליום מסוים ללא שעת הגעה תאלץ אתכם להמתין בכניסה לאתר.

ביקור בפארק דיסנילנד בטיול לפריז

 

רבים בוחרים לנצל את שהותם בפריז לביקור בדיסנילנד פריז, כדי להגשים חלום ילדות לילדים ולעצמם. ניתן להקדיש לפארק כמות משתנה של ימים, כתלות באופי הביקור והציפייה של כמות המתקנים והמופעים שתרצו לראות. בעינינו, התכנון האידיאלי הוא יומיים שמוקדשים לדיסנילנד ולדיסני סטודיו. הקדשה של יומיים לשני האתרים תיתן לכם אפשרות להנות מהפארקים במידה ראויה ומרווח לנשימה בזמן הביקור, בלי צורך בהתרוצצות כדי להספיק להגיע בזמן לכל המתקנים וההופעות. 

לאלו שרוצים להקדיש יום אחד בלבד לפארק, מומלץ להקדיש את מירב הזמן לדיסנילנד ולוותר על הסטודיו.

למגיעים לפארק מהעיר פריז, ניתן לקחת רכבת שאורכת כ-45 דקות ולרדת בתחנת La vali chessi המרוחקת כ-5 דקות הליכה מהכניסה לפארק. 

מומלץ כמובן להזמין את הכרטיסים לאתרים מראש באתרים הרשמיים, בהם יש אופציה לקנות גם כרטיסי “דלג על התור”. לאחר הקורונה, אפשרות הדילוג על התור עובדת בצורה מעט שונה מבעבר, ומחייבת שימוש באפליקציית דיסנילנד בכדי לבחור את המתקנים המבוקשים. 

 

פארק אסטריקס פריז

פארק אסטריקס פריז  פארק אסטריקס (Parc Astérix) הממוקם בכפר הפסטורלי מחוץ לפריז, מציע חוויה קסומה ומרגשת בלב אחת מסדרות הקומיקס האהובות

קרא עוד »
שלח הודעה
רוצה להזמין סיור?
היי, כאן ירין! אשמח לעזור לכם להזמין את הסיורים שלנו, שלחו לי הודעה😇